Než se pustíte do práce, tak se nejprve podívejte, zdali máte odpovídající nářadí. Přece jenom by člověka zamrzelo, kdyby svoji práci nemohl dokončit jenom proto, že zkrátka tyhle šrouby nejdou ven. I v současné době si některou práci můžete udělat sami a bez zásahu servisu. A abychom se na to podívali z pohledu autoservisů, tak menší údržby stejně dělají neradi, protože je to časově náročná práce, ale peněz moc nepřinese. Šikovné ruce si ovšem snadno poradí s lehkou výměnou v interiéru. Je ale pravdou, aby se dílo skutečně podařilo, tak musí být odpovídající nářadí. Pokud by došlo k poškození hlavy různých šroubů, jenom proto, že jste zvolili špatné nářadí, tak by se taková banální oprava mohla i prodražit.
Některé pomůcky se skutečně hodí
Při opravách svépomocí je třeba pořídit nejen odpovídající nářadí, ale také pamatovat na další pomůcky, které se hodí mít po ruce. Třeba drátěný kartáč, aby se mohly očistit zkorodované závity, penetrační olej, mrazicí sprej a není špatné mít v zásobě i odpovídající lepidlo. Ne pro slepení rozlomeného šroubu, ale pro ochranu. Některé spoje, především ty které jsou vystaveny vysokým vibracím, se dají takto ochránit, protože šroub se poté samovolně nevytočí. A nemusíte se obávat ani toho, že by později nešel vytočit, právě proto se jedná o speciální lepidlo.
Penetrační sprej – zkorodované závity jsou pěkné potvůrky a jedním z možných způsobů, jak si s nimi snadněji poradit, tak bude jejich očištění a následně zastříkání sprejem. Mnohdy nestačí jen jednou, ale několikrát, aby látka pěkně pronikla do hloubky. Pokud závit není přístupný, tak se dá těžko vyčistit drátěným kartáčem a je třeba se spolehnout pouze na moderní technologii, že zkrátka po aplikaci penetračního spreje závit povolí.
Mrazicí sprej – jeho metoda je sice zvláštní, ale rovněž účinná. Šroub se zastříká a prudkým snížením teploty se smrští, což je přirozeně ideální doba pro vás. Aplikuje se rovnou na šroub, ne jinam. Kdo si neví rady, tak může oslovit automechaniky, kteří rádi poradí.