Normálně vyznáváte zdravý životní styl. Sportujte, aktivně docházíte do fitness centra, taháte sebou jako kočka koťata karimatku do tělocvičny, nemůžete se dočkat dalšího týdne a setkání s cvičitelkou a kámoškami. Nebo hrajete kolektivní hry a scházíte se při basketbalu, volejbalu, hrajete tenis, squash, milujte bowling a pořádáte amatérské soutěže … ale to je všechno minulost. Doba ledová koronavirová udělala čáru přes rozpočet všem těmto sportovním aktivitám, protože není radno se scházet a seskupovat. Tak co vám zbylo? Sem tam nějaký ten pohyb jste zachovávali ještě pár měsíců po zákazu, ale motivace se postupně vytratila a pomalu vás přepadá apatie a depka vám hází záchranné lano, protože zjišťujete, že jste se během karantény tak trošku zaobalili tukovými polštáři a propadáte se do letargie.
Nechytejte se „záchranného lana“ paní deprese, ale zabojujte. Není všem dnům konec a vězte, že zítra opět vysvitne sluníčko. Neustávejte ve svých, ač snížených, aktivitách. Cvičte, přitáhněte ke cvičení celou rodinu, i kdyby vám děti měly lézt po hlavě – hrajte si s nimi a zábavnou formou je „přinuťte“ ke zdravému pohybu. Zakopejte si s nimi míčem. Choďte spolu ven na procházky, a to za každého počasí. Prší? Neskládejte zbraně. I v dešti se dá jít na příjemnou procházku, stačí se jen pořádně obléct, nazout nepromokavé boty a děti nechte při zpáteční cestě proskákat i loužemi, budou nadšené. I ony potřebuji „upustit“ – nemohou se stýkat se sobě rovnými kamarády a ti jim chybí. Jsou stále ve vaší společnosti a trvá to už moc dlouho. Děti potřebují smích, radost, změnu, pohyb. Tak ji ho jako rodiče dopřejte. Boty přece zase usušíte a dětskou dušičku rozveselíte.
A co dělat s nadbytečnými kilogramy, které vás v karanténě potkaly? Nepřestávejte s pohybem a můžete se poohlédnout po doplňcích stravy, které urychlují spalování tuků anebo prolustrujte internet a hledejte psyllium. Je to dobrá pomoc na zaplnění žaludku, a navíc pomáhá při střevní nedostatečnosti, která může být spojena právě i s omezením pohybu.